Την Κυριακή 19 Μαΐου πραγματοποιήθηκε στο κτήμα της Αδελφότητας Ηπειρωτών στη Νέα Μάκρη, μια σημαντική εκδήλωση – ομιλία με θέμα “Εθνικοί Ευεργέτες αντάξιοι της Εθνικής Ευγνωμοσύνης” με ομιλητή τον δικηγόρο Μιχάλη Μαρτσέκη.
Στο πλαίσιο της εκδήλωσης τιμήθηκε, σε ένδειξη ευγνωμοσύνης, ο κ. Αθανάσιος Μαρτίνος για την προσφορά του στο έργο της Αδελφότητας.
![Αδελφότητα Ηπειρωτών Νέας Μάκρης - Μαραθώνα - Ραφήνας: Σημαντική εκδήλωση για τους Εθνικούς Ευεργέτες 1 441495882 852511756906794 941173018716401361 n Αδελφότητα Ηπειρωτών Νέας Μάκρης - Μαραθώνα - Ραφήνας: Σημαντική εκδήλωση για τους Εθνικούς Ευεργέτες](https://oncamera.gr/wp-content/uploads/2024/05/441495882_852511756906794_941173018716401361_n-576x1024.jpg)
Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους:
Ο Πρόεδρος της Βουλής των Ελλήνων κ. Κωνσταντίνος Τασούλας, ο Βουλευτής Ν.Δ. κ. Βασίλης Οικονόμου, οι Δήμαρχοι: Μαραθώνα κ. Στέργιος Τσίρκας και Καραισκάκη Άρτας κ. Περικλής Μίγδος, ο Πρόεδρος της Πανηπειρωτικής Συνομοσπονδίας Ελλάδος κ. Μάκης Κιάμος, ο Πρόεδρος του Ζαπείου κ. Παπαναστασίου Γεώργιος, ο Αντιπερειφεριάρχης κ. Πολυχρόνης Μπαιρακτάρης, οι Αντιδήμαρχοι: Αθηνών Ολγα Δούρου και Μαραθώνα Κώστας Λάσκος, Βαγγέλης Κυπαρίσσης, Βαγγέλης Σωτηρίου και Αναστάσιος Χρυσίνας, από την ΠΣΕ ο Αντιπρόεδρος Κώστας Ζηκόπουλος, ο έφορος Δημοσίων Σχέσεων Αντώνης Κοντός, ο Δονάτος Γκέλιας, ο Πρόεδρος του Κόμματος VOLT Ελλάδος κ. Νικόλαος Φουρναράκης, οι Πρόεδροι Συλλόγων Αρκάδων Δέσποινα Γρηγοροπούλου και Πηγών Άρτας Χρήστος Καπερώνης, ο πρωτομάστορας του γεφυριού της Πλάκας κ. Αθανάσιος Πόραβας και πολλοί αγαπητοί φίλοι της Αδελφότητας.
Στο πλαίσιο της εκδήλωσης τιμήθηκε και ο Πρόεδρος της ΠΣΕ κ. Μάκη Κιάμο για τη μεγάλη του προσφορά αναφορικά με την Ήπειρο!
![Αδελφότητα Ηπειρωτών Νέας Μάκρης - Μαραθώνα - Ραφήνας: Σημαντική εκδήλωση για τους Εθνικούς Ευεργέτες 2 441514131 852512060240097 6742059106468790287 n Αδελφότητα Ηπειρωτών Νέας Μάκρης - Μαραθώνα - Ραφήνας: Σημαντική εκδήλωση για τους Εθνικούς Ευεργέτες](https://oncamera.gr/wp-content/uploads/2024/05/441514131_852512060240097_6742059106468790287_n-1024x683.jpg)
Χορηγοί της εκδήλωσης: Η Εταιρεία SESAMIS (παστέλια και μπάρες διατροφής) και η Εταιρεία Σαρόγλου (παραδοσιακές πίτες).
φωτογραφίες: Χρήστος Χρόνης
![Αδελφότητα Ηπειρωτών Νέας Μάκρης - Μαραθώνα - Ραφήνας: Σημαντική εκδήλωση για τους Εθνικούς Ευεργέτες 3 438093839 852513323573304 1351951867372363143 n Αδελφότητα Ηπειρωτών Νέας Μάκρης - Μαραθώνα - Ραφήνας: Σημαντική εκδήλωση για τους Εθνικούς Ευεργέτες](https://oncamera.gr/wp-content/uploads/2024/05/438093839_852513323573304_1351951867372363143_n-1024x768.jpg)
Εθελοντική συμμετοχή: Κομπανία «Λαλητάδες»
![Αδελφότητα Ηπειρωτών Νέας Μάκρης - Μαραθώνα - Ραφήνας: Σημαντική εκδήλωση για τους Εθνικούς Ευεργέτες 4 438119084 852512490240054 4252453683999673293 n Αδελφότητα Ηπειρωτών Νέας Μάκρης - Μαραθώνα - Ραφήνας: Σημαντική εκδήλωση για τους Εθνικούς Ευεργέτες](https://oncamera.gr/wp-content/uploads/2024/05/438119084_852512490240054_4252453683999673293_n-1024x683.jpg)