Πλήθος κόσμου συγκεντρώθηκε στην Κεντρική πλατεία της Ραφήνας προκειμένου να παρακολουθήσει από κοντά την μαθητική παρέλαση. Την έναρξη της παρέλασης έδωσε για μια ακόμη φορά η Φιλαρμονική Ραφήνας, στη συνέχεια ακολούθησαν ο Σύλλογος Τριγλιανών Ραφήνας, το Λύκειο Ελληνίδων Ραφήνας, τα σχολεία (δημοτικά, γυμνάσια και λύκεια), ο Σύλλογος Κρητών Ραφήνας – Πικερμίου, ο Αθλητικός Όμιλος Τριγλίας Ραφήνας, το 1ο Σύστημα Ναυτοπροσκόπων Ραφήνας, ο Παλαιστικός Σύλλογος Ραφήνας – Πικερμίου και το Σώμα Ελληνικού Οδηγισμού Ραφήνας.
![Παρέλαση 28ης Οκτωβρίου 2022 στη Ραφήνα 1 παρέλαση](https://oncamera.gr/wp-content/uploads/2023/01/20221028_28h2-1024x579.png)
Στην εκπομπή “Ρεπορταζ” του OnCamera.gr