Ο Γιώργος Τσουκαλάς, μιλά στην εκπομπή «ΜΙλάμε Χωρίς Μοντάζ» και στην δημοσιογράφο Φωτεινή Νάσου. Ο πρώην Δήμαρχος Ελευσίνας και επικεφαλής μείζονος αντιπολίτευσης «Ενωτικός Συνδυασμός Ελευσίνας – Μαγούλας»,
μιλάει για τις απευθείας αναθέσεις αλλά και τις σκόπιμες καθυστερήσεις έργων που δρομολογήθηκαν επί των ημερών του και καλείται να ολοκληρώσει η σημερινή Δημοτική αρχή.
![Ο Γιώργος Τσουκαλάς στο On Camera 2 ΓΙΩΡΓΟΣ ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ](https://oncamera.gr/wp-content/uploads/2022/10/Vlcsnap-2022-10-10-12h13m38s153-1-1024x576.png)
Επισημαίνει ότι ο συνδυασμός του Δημάρχου που έχει την απόλυτη πλειοψηφία είναι συνδυασμός συμφερόντων και ξεκαθαρίζει πως στις επερχόμενες εκλογές δεν θα είναι «πρώτο βιολί».